2016. augusztus 12-én lemondott tisztségéről a Magyar Posta Zrt. Igazgatóságának és Felügyelőbizottságának több tagja. A társaság közgyűlése ugyanezen a napon új igazgatósági és felügyelőbizottsági tagokat választott. A Magyar Posta új elnök-vezérigazgatója Illés Zoltán lett - jelentette be a Magyar Posta.
Összességében jó döntés volt a JNT/MPT Security Zrt.-ben fennálló postai tulajdon felének az értékesítése - nyilatkozta a Napi.hu-nak adott interjújában Szarka Zsolt, a Magyar Posta vezérigazgatója.
A Magyar Posta átfogó racionalizálásra készül. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a felelős gazdálkodás érdekében a nem hatékonyan működő egységeinek működtetését átadják, kiszervezik a kistelepüléseken, várhatóan a takarékoknak. A posta pénteki háttérbeszélgetésén megtudtuk: bár a felmérés még nem készült el, 300-500 ilyen 10 ezer fő alatti település jöhet szóba, így az átalakítás nagyságrendileg 1000 főt érinthet. A jövőben így működő postákat be fogják kötni egy integrált informatikai rendszerbe, így a Magyar Posta folyamatosan naprakész információkat fog kapni ezekről a kiszervezett fiókokról. Ha viszont a kistelepüléseken működő, veszteséget termelő postafiókokat tovább üzemeltetné a posta, akkor a felújításukra 4-5 milliárd forintot kellene fordítani. A háttérbeszélgetésen az is kiderült: a Posta első negyedéves teljesítménye alapján megvizsgálják a bérfejlesztési lehetőségeket.
A parlamenti pártok képviselőit hívta meg a Magyar Posta vezetősége és a Miniszterelnökség, hogy egyeztessenek az Országgyűlés előtt fekvő, postatörvény módosító javaslatról. Az egyeztetésen részt vett Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, Németh Lászlóné nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős államtitkár, Szarka Zsolt postavezér, valamint a Fidesz, a KDNP, a Jobbik és az LMP képviselői. A konzultáció keretében a Magyar Posta vezérigazgatója vázolta a társaság helyzetét és új terveit, valamint a minisztérium részéről hangsúlyozták a törvénymódosítás lényegét.
Új feladatai miatt lemondott a Magyar Posta Igazgatósági tagságáról, egyben az elnöki tisztségről dr. Polacsek Csaba. Az igazgatóság Szarka Zsolt vezérigazgatót választotta meg a társaság elnökének, aki a továbbiakban elnök-vezérigazgatóként látja el feladatait - jelentette be a posta.
Új szolgáltatásokkal és termékekkel tölti fel a Magyar Posta a 2700 fizikai postahely tartalmát annak érdekében, hogy racionálisan életben maradjon a jelenlegi hálózat, hiszen a klasszikus tevékenységből származó bevétel csökken és a társaság 30 ezer embert alkalmaz. Erre jó lehetőség a logisztikai üzletág folyamatos fejlesztése, a nemzeti közműcégek számára működtetett ügyfélszolgálat, a takarékszövetkezeti hálózatban való részvétel, a pénzügyi termékportfólió bővítése - fejtette ki a Portfolio-nak adott interjújában Szarka Zsolt, a Magyar Posta vezérigazgatója. Azt is elárulta, hogy az ügyfélbarát kiszolgálás érdekében egy több évtizedes problémának vet véget hamarosan a Posta: a csekkbefizetés esetén a kártyás fizetés nem készpénzfelvételnek fog minősülni, vagyis az ügyfeleknek nem kell megfizetniük a többszáz forintos készpénzfelvételi díjat. A postavezér szerint tavaly kifejezetten jó évet zárt a cég és hasonló folyamatokat látnak az idei első negyedévben is.
A Magyar Posta ma két új mobilalkalmazást leplezett le: egy üzleti és egy e-közigazgatáshoz kapcsolódó appot. Az üzleti alkalmazással jövő év elejétől már az összes újonnan kiállított sárga és fehér csekket be lehet majd fizetni QR-kód beolvasásával (iCsekk-kel). Az eseményen Németh Lászlóné államtitkár a Magyar Posta elektronikus közigazgatásban betöltött kibővített szerepéről is beszélt.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Moszkva igyekszik akadályozni a fegyverszállítmányokat.
Ez ritka kombináció, de ma megtörténhet.
Nem teljesen egyeznek a gazdasági nézetei Trump elnökkel.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?